  • B41851A5227M8
B41851A5227M8
advertisement
Manufacturer No:
B41851A5227M8
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41851A5227M8
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 203mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A5227M8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Ripple Current
    203mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11mm