  • B41851A6226M8
B41851A6226M8
advertisement
Manufacturer No:
B41851A6226M8
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41851A6226M8
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B41851A6226M8
Description:
B41851 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.197Dia 5.00mm Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41851A6226M8
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B41851
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    67mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm