  • B41866C8477M000
B41866C8477M000
advertisement
Manufacturer No:
B41866C8477M000
HK JDW NO:
3410-B41866C8477M000
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 1.412A 7.493mm Radial
Quantity:
In Stock : 16335
Step5Bar-code shipping tag
B41866C8477M000
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    470μF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    83mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.2961mA
  • Ripple Current
    1.412A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    83mOhm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm
  • Length
    20mm