  • B41868W3338M
B41868W3338M
advertisement
Manufacturer No:
B41868W3338M
HK JDW NO:
3410-B41868W3338M
Description:
3.3mF Capacitor 20% 1.475A 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41868W3338M
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    52mOhm
  • Leakage Current
    0.33mA
  • Ripple Current
    1.475A
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.20
  • Impedance
    49mOhm
  • Diameter
    16mm
  • Height
    31.5mm
  • Height Seated (Max)
    33.5026mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    3.3mF
  • Packing Method
    TR, BLISTER
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    7.493mm