  • B41868W4477M
B41868W4477M
advertisement
Manufacturer No:
B41868W4477M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41868W4477M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 552mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41868W4477M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    430mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.0752mA
  • Ripple Current
    552mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm