  • B41868W5107M
B41868W5107M
advertisement
Manufacturer No:
B41868W5107M
HK JDW NO:
3410-B41868W5107M
Description:
100μF Capacitor 20% 300mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41868W5107M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.768Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.025mA
  • Ripple Current
    300mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm