  • B41888C7477M8
B41888C7477M8
advertisement
Manufacturer No:
B41888C7477M8
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41888C7477M8
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 1.5A 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41888C7477M8
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Ripple Current
    1.5A
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    46mOhm
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm