  • B41896C7337M008
B41896C7337M008
advertisement
Manufacturer No:
B41896C7337M008
HK JDW NO:
258-B41896C7337M008
Description:
B41896 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.394Dia 10.00mm -55°C~125°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41896C7337M008
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    74mOhm @ 10kHz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3500 Hrs @ 125°C
  • Impedance
    62mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.205A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm