  • B43041A4336M
B43041A4336M
advertisement
Manufacturer No:
B43041A4336M
HK JDW NO:
3410-B43041A4336M
Description:
33μF Capacitor 20% Bulk 220mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43041A4336M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    220mA
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm
  • Length
    25mm