  • B43041A9826M
B43041A9826M
advertisement
Manufacturer No:
B43041A9826M
HK JDW NO:
3410-B43041A9826M
Description:
82μF Capacitor 20% Bulk 500mA 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43041A9826M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    500mA
  • Diameter
    18mm
  • Height
    31.5mm
  • Height Seated (Max)
    33.5026mm
  • Length
    31.5mm