  • B43082B9685M
B43082B9685M
advertisement
Manufacturer No:
B43082B9685M
HK JDW NO:
3410-B43082B9685M
Description:
6.8μF Capacitor 20% Bulk 240mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43082B9685M
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK; TAPE
  • Lead Pitch
    5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    240mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    20mm
  • Length
    20mm