  • B43086A9155M
B43086A9155M
advertisement
Manufacturer No:
B43086A9155M
HK JDW NO:
3410-B43086A9155M
Description:
1.5μF Capacitor 20% Bulk 68mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43086A9155M
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.016mA
  • Ripple Current
    68mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Height Seated (Max)
    13.4874mm