  • B43088A2226M
B43088A2226M
advertisement
Manufacturer No:
B43088A2226M
HK JDW NO:
3410-B43088A2226M
Description:
22μF Capacitor 500mA Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43088A2226M
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Leakage Current
    0.113mA
  • Ripple Current
    500mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%