  • B43231A6157M000
B43231A6157M000
advertisement
Manufacturer No:
B43231A6157M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43231A6157M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% Bulk 920mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43231A6157M000
  • Ripple Current
    920mA
  • Diameter
    30mm
  • Length
    35mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Lead Pitch
    10mm