  • B43231B9337M
B43231B9337M
advertisement
Manufacturer No:
B43231B9337M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43231B9337M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 1.83A 10mm Radial
Quantity:
In Stock : 7973
Step5Bar-code shipping tag
B43231B9337M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.83A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    35mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Length
    30mm