  • B43231E2567M000
B43231E2567M000
advertisement
Manufacturer No:
B43231E2567M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43231E2567M000
Description:
560μF Capacitor 20% Bulk 2.26A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43231E2567M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    2.26A
  • Diameter
    22mm
  • Length
    50mm