  • B43252D5157M
B43252D5157M
advertisement
Manufacturer No:
B43252D5157M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43252D5157M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B43252 150μF Capacitor 20% 850mA 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43252D5157M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Series
    B43252
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    1.35mA
  • Ripple Current
    850mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    35mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm