  • B43254B1128M000
B43254B1128M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254B1128M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43254B1128M000
Description:
1.2mF Capacitor 20% Bulk 2.38A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254B1128M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.2mF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    2.38A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    30mm
  • Length
    35mm