  • B43254B9397M000
B43254B9397M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254B9397M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43254B9397M000
Description:
390μF Capacitor 20% Bulk 1.52A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254B9397M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.52A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Length
    35mm