  • B43254F2187M000
B43254F2187M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254F2187M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43254F2187M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
180μF Capacitor 20% Bulk 760mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254F2187M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    760mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    25mm
  • Length
    20mm