  • B43254G2477M000
B43254G2477M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254G2477M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43254G2477M000
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 1.53mA 10mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 95
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B43254G2477M000
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    1.53mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Length
    30mm