  • B43255A2227M000
B43255A2227M000
advertisement
Manufacturer No:
B43255A2227M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43255A2227M000
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 820mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43255A2227M000
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    820mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm