  • B43305A5687M60
B43305A5687M60
advertisement
Manufacturer No:
B43305A5687M60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43305A5687M60
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 3A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43305A5687M60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    3A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    280mOhm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    46.99mm