  • B43305A9826M80
B43305A9826M80
advertisement
Manufacturer No:
B43305A9826M80
HK JDW NO:
258-B43305A9826M80
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43305A9826M80
Description:
B43305 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 720mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305A9826M80
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    82μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.65Ohm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    720mA
  • Impedance
    2.23Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    720mA @ 100Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm