  • B43305B2158M067
B43305B2158M067
advertisement
Manufacturer No:
B43305B2158M067
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43305B2158M067
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1.5mF Capacitor 20% 3.44A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305B2158M067
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    1.5mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    85mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    2.05094mA
  • Ripple Current
    3.44A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Length
    40mm