  • B43305C2687M062
B43305C2687M062
advertisement
Manufacturer No:
B43305C2687M062
HK JDW NO:
769-B43305C2687M062
Description:
680μF Capacitor 20% 1.95A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305C2687M062
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Leakage Current
    1.18052mA
  • Ripple Current
    1.95A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm