  • B43305C9277M080
B43305C9277M080
advertisement
Manufacturer No:
B43305C9277M080
HK JDW NO:
769-B43305C9277M080
Description:
270μF Capacitor 20% 1.42A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305C9277M080
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Leakage Current
    1.00519mA
  • Ripple Current
    1.42A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm