  • B43305F2567M082
B43305F2567M082
advertisement
Manufacturer No:
B43305F2567M082
HK JDW NO:
769-B43305F2567M082
Description:
560μF Capacitor 20% 2.12A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305F2567M082
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm
  • Leakage Current
    1.20463mA
  • Ripple Current
    2.12A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    25mm
  • Length
    35mm