  • B43305G2827M062
B43305G2827M062
advertisement
Manufacturer No:
B43305G2827M062
HK JDW NO:
769-B43305G2827M062
Description:
820μF Capacitor 20% 1.95A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305G2827M062
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    1.57201mA
  • Ripple Current
    1.95A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    35mm
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    250V