  • B43455A129M
B43455A129M
advertisement
Manufacturer No:
B43455A129M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43455A129M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
12mF Capacitor 20% Bulk 21000mA 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43455A129M
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    12mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    14.25975mA
  • Ripple Current
    21000mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • ESR
    22 mΩ
  • Height Seated (Max)
    221.996mm