  • B43455A5158M
B43455A5158M
advertisement
Manufacturer No:
B43455A5158M
HK JDW NO:
3410-B43455A5158M
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1500μF Capacitor 5800mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43455A5158M
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Capacitance
    1500μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Leakage Current
    3.61505mA
  • Ripple Current
    5800mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    120 mΩ