  • B43455A5828M003
B43455A5828M003
advertisement
Manufacturer No:
B43455A5828M003
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43455A5828M003
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
8.2mF Capacitor 18A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43455A5828M003
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    8.2mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    24mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    18A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Diameter
    91mm
  • Length
    221mm