  • B43455B4478M003
B43455B4478M003
advertisement
Manufacturer No:
B43455B4478M003
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43455B4478M003
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% 10A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43455B4478M003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    38mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    6.74054mA
  • Ripple Current
    10A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Diameter
    76.9mm
  • Length
    105.7mm