  • B43457A5568M000
B43457A5568M000
advertisement
Manufacturer No:
B43457A5568M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43457A5568M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
5.6mF Capacitor 20% 13.2A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43457A5568M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    5.6mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    9.08433mA
  • Ripple Current
    13.2A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Diameter
    76.9mm
  • Length
    168.7mm