  • B43457A9688M3
B43457A9688M3
advertisement
Manufacturer No:
B43457A9688M3
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43457A9688M3
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
6.8mF Capacitor 20% 12.6A Metal
Step5Bar-code shipping tag
B43457A9688M3
  • Mount
    Stud
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    6.8mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Ripple Current
    12.6A
  • Diameter
    76.9mm
  • Height
    143.2mm