  • B43504A0187M060
B43504A0187M060
advertisement
Manufacturer No:
B43504A0187M060
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B43504A0187M060
Package:
Datasheet:
B43504A0187M060
Description:
Capacitor 20% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B43504A0187M060
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    22
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    180uF
  • ESR (Ohm)
    0.75
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.89@20°C@10kHz
  • IR (mA)
    980
  • IL (uA)
    783.99@5Min
  • Lifetime (h)
    3000
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    10
  • Size (mm)
    25 X 40
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -25
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    25
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Unconfirmed
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Snap-In
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    420VDC