  • B43504E2128M7
B43504E2128M7
advertisement
Manufacturer No:
B43504E2128M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43504E2128M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.2mF Capacitor 20% 2.7A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43504E2128M7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1.2mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.7A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm