  • B43505A2687M007
B43505A2687M007
advertisement
Manufacturer No:
B43505A2687M007
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43505A2687M007
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% Bulk 2.3A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43505A2687M007
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.37942mA
  • Ripple Current
    2.3A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.13
  • Diameter
    30mm
  • Length
    45mm