  • B43505A2687M062
B43505A2687M062
advertisement
Manufacturer No:
B43505A2687M062
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43505A2687M062
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 2.3A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43505A2687M062
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    2.3A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    30mm
  • Length
    45mm