  • B43505A5227M062
B43505A5227M062
advertisement
Manufacturer No:
B43505A5227M062
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43505A5227M062
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 1.3A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43505A5227M062
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    620mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    1.3A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    30mm
  • Length
    45mm