  • B43505A9157M2
B43505A9157M2
advertisement
Manufacturer No:
B43505A9157M2
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43505A9157M2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% 950mA 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43505A9157M2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    590mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    950mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    730mOhm
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm