  • B43508A2337M082
B43508A2337M082
advertisement
Manufacturer No:
B43508A2337M082
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43508A2337M082
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 1.05A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508A2337M082
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.713254mA
  • Ripple Current
    1.05A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C