  • B43508A2337M87
B43508A2337M87
advertisement
Manufacturer No:
B43508A2337M87
HK JDW NO:
258-B43508A2337M87
Datasheet:
B43508A2337M87
Description:
B43508 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.05A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43508A2337M87
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.05A
  • Impedance
    480mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.05A @ 100Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.071 27.20mm