  • B43508A5826M7
B43508A5826M7
advertisement
Manufacturer No:
B43508A5826M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508A5826M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
82μF Capacitor 20% 580mA 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43508A5826M7
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    82μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    580mA
  • Impedance
    2.1Ohm
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm