  • B43508A9227M000
B43508A9227M000
advertisement
Manufacturer No:
B43508A9227M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508A9227M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 1A 10mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 624
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B43508A9227M000
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    560mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.87147mA
  • Ripple Current
    1A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    22mm
  • Height
    40mm
  • Length
    40mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Aluminium
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%