  • B43511C5397M080
B43511C5397M080
advertisement
Manufacturer No:
B43511C5397M080
HK JDW NO:
769-B43511C5397M080
Description:
390μF Capacitor 20% 2.6A
Step5Bar-code shipping tag
B43511C5397M080
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    390mOhm
  • Ripple Current
    2.6A
  • Diameter
    40mm
  • Length
    40mm