  • B43511E9687M087
B43511E9687M087
advertisement
Manufacturer No:
B43511E9687M087
HK JDW NO:
769-B43511E9687M087
Description:
680μF Capacitor 20% 3.7A
Step5Bar-code shipping tag
B43511E9687M087
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    1.91526mA
  • Ripple Current
    3.7A
  • Diameter
    45mm
  • Length
    50mm