  • B43521A827M
B43521A827M
advertisement
Manufacturer No:
B43521A827M
HK JDW NO:
3410-B43521A827M
Description:
820μF Capacitor 20% Bulk 4.6A Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43521A827M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    820μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Ripple Current
    4.6A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    200mOhm
  • Height Seated (Max)
    83.9978mm