  • B43544B6277M087
B43544B6277M087
advertisement
Manufacturer No:
B43544B6277M087
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43544B6277M087
Description:
B43544 270μF Capacitor 4520mA
Step5Bar-code shipping tag
B43544B6277M087
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    B43544
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    270μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Ripple Current
    4520mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    85 mΩ
  • Diameter
    35mm
  • Length
    40mm