  • B43544F2108M000
B43544F2108M000
advertisement
Manufacturer No:
B43544F2108M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43544F2108M000
Package:
Datasheet:
B43544F2108M000
Description:
1mF Capacitor 7690mA
Quantity:
In Stock : 9369
Step5Bar-code shipping tag
B43544F2108M000
    Select All
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    24mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    7690mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    10mm